روستای نظرآقا-نظرآقا سلام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظرآقا سلام، بدون تردید مرور و یادآوری خاطرات دوران گذشته، الخصوص رویدادهای دهه های 60  و 70 از هر حیثی که نگاه کنیم برای جوانان آن زمان خوب و شیرین است. یکی از این خا

عنوان بنر

نیازمندی ها

تبلیغات 1 تبلیغات 2  3تبلیغات

مطالب پیشنهادی

خدانظر قاسمی جوانترین نماینده دشتستان در تمام ادوار مجلس شورای اسلامی + تصاویر

  • 15:30
  • 968  بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظرآقا سلام، بدون تردید مرور و یادآوری خاطرات دوران گذشته، خدانظر قاسمی جوانترین نماینده دشتستان در تمام ادوار مجلس شورای اسلامیالخصوص رویدادهای دهه های 60  و 70 از هر حیثی که نگاه کنیم برای جوانان آن زمان خوب و شیرین است. یکی از این خاطران مرور دوران خوب و خوش انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان دشتستان در سالیان دور است که قطعا برای خیلی ها یاد و خاطره ایام را زنده می کند.
در اینجا با نگاهی گذرا داشتیم دوران سکانداری مرد محبوب دشتستان یعنی خدانظر قاسمی که دو دوره نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی بود.
خدانظر قاسمی که محبوبیت خاصی نزد مردم نظرآقا داشت و مردم این روستا برای موفقیت وی تلاش زیادی کردند در 19 فروردین سال 1367 برای نخستین بار وارد مجلس شورای اسلامی شد.
در آن زمان و در هنگام برگزاری انتخابات مجلس سوم، کشور کماکان در تب و تاب جنگ تحمیلی قرار داشت و خدانظر قاسمی فرمانده وقت سپاه دشتستان، به عنوان چهره ای رزمنده شناخته می شد. اگر چه خدانظر قاسمی در دشتستان، از میان جناح بندی های آن زمان، راست گرا محسوب می شد اما با ورود به مجلس به جمع چپ گرایان خط امامی پیوست.
خدانظر قاسمی جوانترین نماینده دشتستان در ادوار انتخابات مجلس شورای اسلامی محسوب می گردید که توانست با مدرک دیپلم و در سن 33 سالگی با کسب 26262 رای یعنی 51% آراء به مجلس سوم راه یابد.
فرمانده اسبق سپاه دشتستان در دوره چهارم در سال 1371 نیز کاندیدا شد اما در این دوره با رقیبی سرسخت بنام رازقی روبرو برخورد کرد که این بار با کسب حدود 29 هزار رای میدان سیاست را به غلامرضا رازقی با 35 هزار رای واگذار کرد.
مرد محبوب دشتستان دست بردار نبود و بار دیگر در انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی در دشتستان ثبت نام کرد که در تاریخ 18 اسفند 1374 خدانظر قاسمی برای دومین‌ بار راهی مجلس شورای اسلامی شد.

این انتخابات که در سال پایانی دولت سازندگی برگزار شد، باز هم خدانظر قاسمی و غلامرضا رازقی نمایندگان دوره سوم و چهارم دشتستان در دور اول انتخابات بیشترین آراء را کسب کردند و به دور دوم رقابت راه یافتند.

خدانظر قاسمی نماینده دشتستان
در مرحله دوم انتخابات که در فروردین 1375 برگزار شد، خدانظر قاسمی از بیش از 85 هزار رای ماخوذه، بیش از 43 هزار رای کسب کرد و در رقابتی نزدیک با رازقی که بیش از 42 هزار رای کسب کرده بود به عنوان نماینده دشتستان انتخاب و وارد مجلس شورای اسلامی شد تا دومین دوره نمایندگی خود را تجربه کند.

این دوران مصادف با اواخر دولت دوم هاشمی رفسنجانی و اوایل دولت اول دولت سیدمحمدخاتمی بود و قاسمی نیز در این دوره به عنوان نماینده مستقل وارد مجلس شورای اسلامی شد.مطالب مرتبط:

1) مديريت، نظراتي که حاوي توهين ، هتاکي ، افترا و مسخره کردن شخص يا گروهي باشد را منتشر نخواهد کرد.
2) نظرات تبليغاتي ( معرفي سايت هاي تبليغاتي ) درخواست تبادل لينک منتشر نخواهد شد
3) لطفا جهت بوجود نيامدن مسائل حقوقي از نوشتن نام مسئولين و شخصيت ها تحت هر شرايطي خودداري نمائيد.
4) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.

کد امنیتی رفرش

عنوان باکس

هیئت سیدالشهدا روستای نظرآقا

گالری تصاویر

درباره ما

نظرآقا سلام

سایتی که در پیش روی شما قرار گرفته(نظرآقا سلام) سایت رسمی نظرآقا(مرکز دهستان زیرراه) است این سایت در شهریور ماه 1391 و با هدف خدمت و اطلاع رسانی به مردم شریف مرکز دهستان زیرراه و انعکاس مشکلات نظرآقا به مسئولین بخش، شهرستان و استان طراحی شده است. و برای چنین هدفی همواره در تلاش هستیم تا خدمات سایت را گسترش دهیم. این امر محقق نمیشود، جز با همت بلند و همکاری صمیمانه شما عزیزان. از سروران دلسوز خواهشمندیم تا در رفع نواقص و بالندگی این جریان و حرکت منت گذارده و مدیران این سایت را یاری رسانند.