روستای نظرآقا-نظرآقا سلام

X انتظار مردم مرکز دهستان زیراه از نماینده دشتستان X سجاد ستوده نیا X نظرآقا سلام X دخواست X مرکز دهستان زیراه X علی رزمجو X نماینده دشتستان X سعادت

عنوان بنر

نیازمندی ها

تبلیغات 1 تبلیغات 2  3تبلیغات

مطالب پیشنهادی

انتظار مردم مرکز دهستان زیراه از نماینده دشتستان

  • 1:04
  • 329  بازدید

 

اننتظار مردم مرکز دهستان زیراه از نماینده دشتستان


حضور و مشارکت در محافل سیاسی از نشانه‌های بلوغ فکری مردم یک جامعه‌ی آگاه و روبه‌رشد است. انتخابات نیز یکی از‌ عرصه‌هایی است که مردم با انتخاب آگاهانه خود می‌توانند در رهنمون نمودن کشور به سمت‌و‌سوی جامعه ای پیشرفته نقش اساسی داشته باشند.
مردم نظرآقا نیز همانند سایر مردم کشورمان با حضور در انتخابات مجلش شورای اسلامی ثابت کردند همچون گذشته از این بلوغ فکری وسیاسی بهره می‌برند،اما این حضور پرشور مردم مستلزم پاسخ گویی هوشمندانه از طریق خدمت به آن‌هاست .
رشد و توسعه نیازمند توسعه زیرساخت‌هاست و می‌بایست زیرساخت‌ها به بهترین شکل ممکن در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، بافت عمرانی و … انجام شود تا بتوان آن مکان را توسعه یافته نامید.
نظرآقا دارای استعدادهای ویژه کشاورزی است که می بایست به آن توجه ویژه گردد.بر اثر استفاده نادرست از منابع آب‌های زیر‌زمینی،سطح آب‌های زیرزمینی در این کهن دیار کاهش یافته و رودخانه دالکی که زمانی از زیست گاه های مهم ماهیان و پرندگان مهاجر بوده به رود خانه‌ای فصلی تبدیل گشته است. با توجه به اینکه امرار‌معاش بسیاری از مردم نظرآقا و روستاهای اطراف آن از طریق کشاورزی تامین می‌گردد، و بیشتر کشاورزی این منطقه از بافت سنتی رنج می‌برد وخطر خشک شدن حلقه‌های چاه وجود دارد، توجه به این موضوع امری بسیار ضروری به نظر می‌رسد که می‌بایست راهکاری اساسی پیش روی کشاورزان گذاشته شود تا به سمت و سوی کشاورزی و آبیاری مکانیزه گام بردارند، و این موضوع بدون کمک‌های مالی و واگذاری تسهیلات مناسب،تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد.
راه ارتباطی بین نظرآقا ، شهرها و روستاهای اطراف آن از‌جمله برازجان ، سعدآباد ، وحدتیه و ... به هیچ وجه از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و ساخت و فراهم نمودن زیر‌ساخت‌های لازم برای توسعه آن همواره یکی از وعده های انتخاباتی کاندیداهای مجلس بوده است، اما تاکنون اقدام قابل توجهی در این مورد صورت نپذیرفته است. جاده ارتباطی بین نظرآقا و برازجان به دلیل شاه راه اصلی ارتباط منطقه سعدآباد با برازجان و مراودات اجتماعی، اقتصادی،فرهنگی،کمبود امکانات اداری و…یکی از پر‌تردد‌ترین جاده‌های شهرستان به شمار می‌رود وبه دلیل عدم استاندارد و زیر‌ساخت‌های لازم یکی از حادثه‌خیزترین جاده‌های استان محسوب می‌شود به گونه‌ای که این جاده، به دلیل حوادث بسیار آن، به جاده مرگ معروف شده است و متاسفانه شاهد خسارات مالی و جانی بسیاری برای مردم منطقه هستیم.
بدون شک وجود معدن های سنگ شکن و کاربرد‌های آن حتی برای استان ، نعمت بزرگی است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اما وجود آن در سه کیلومتری نظرآقا و استفاده از منابع نظرآقا می بایست همراه با ارایه تسهیلات ویژه برای این منطقه باشد. کمک به زیرساخت‌های عمرانی ازحداقل کارهایی است که در این راستا می‌ بایست صورت پذیرد.
وجود اماکن و تجهیزات پزشکی و درمانی از امکانات و نیاز‌های اولیه هر مرکز دهستان می‌باشد، اما دهستان زیراه به مرکزیت نظرآقا با جمعیتی بالغ بر 12000 نفر ، متاسفانه فاقد امکانات و نیازهای ابتدایی درمانی است و حضور ایستگاه اورژانس در نظرآقا جهت حال مردم منطقه بسیار ضروری می باشد. ،
توجه به زیرساخت‌های فرهنگی و هنری موجب رشد و اعتلای جامعه در راستای جامعه ای متمدن و فرهیخته است. اما منطقه سعدآباد و دهستان زیراه با وجود استعدادهای فراوان به دلیل کمبود زیرساخت‌های لازم در این راستا پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نداشته است، به‌گونه‌ای که این منطقه فاقد مجتمع فرهنگی،سالن‌های استاندارد اجرای موسیقی ،تئاتر و ... می‌باشد،
سلامت جسمی و روحی مردم در گرو ورزش و تفریحات سالم می‌باشد که مستلزم وجود حداقل امکانات مناسب ورزشی و تفریحی است. دهستان زیراه فاقد امکانات مناسب ورزشی و تفریحی و گردشگری است که همت بلند نماینده دشتستان را برای زدودن این محرومیت می‌طلبد.
مردم چون مسئولین اجرایی را پیدا نمی کنند، به سراغ نمایندگان مجلس رفته و گاها درخواست هایی را دارند که جزو وظایف آنها نیست، پیشنهاد می دهیم تا به صورت جدی امر بازرسی از مدیران اجرایی و نظارت بر چگونگی کار کردن آن ها را پیگیری کنید، که اگر این امر محقق شود، مردم دیگر به سراغ نماینده مجلس نخواهند رفت.
جناب نماینده درک کرده است که اشتغال یکی از مهم ترین درخواست های جوانان نظرآقا از نماینده منتخب است، همچنین تثبیت قیمت اجناس در بازار هم نباید فراموش شود، چرا در یک کشور اسلامی هر سال وضعیت معیشتی مردم ضعیف تر می شود؟
درپایان یادآور می شوم همواره قبل از انتخابات شاهد حضور کاندیدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی حتی در دورترین نقاط روستایی برای تبلیغات و ارایه‌ی افق‌های کاری بوده‌ایم، اما این حضور پس از انتخاب شدن به عنوان نماینده مردم هرگز به اندازه‌ی قبل از انتخابات پر‌رنگ نبوده است، فقط در مواردی نظیر مراسم فاتحه یا مراسم خاص سیاسی با موضع گیری های طرفداری از حزب های خاص و بدون کار واقعی برای مردم که در دوره ی قبل بسیار مشهود بود،بوده ایم.
امید است که در پرتو انوار رحمت الهی همه‌ی نمایندگان منتخب کشور از بهترین و خدمت‌گزارترین افراد جامعه انتخاب شده باشند تا با تلاش خالصانه‌ای که انجام می‌دهند شاهد پیشرفت و تعالی ایران عزیزمان باشیم.

سجاد ستوده نیامطالب مرتبط:

1) مديريت، نظراتي که حاوي توهين ، هتاکي ، افترا و مسخره کردن شخص يا گروهي باشد را منتشر نخواهد کرد.
2) نظرات تبليغاتي ( معرفي سايت هاي تبليغاتي ) درخواست تبادل لينک منتشر نخواهد شد
3) لطفا جهت بوجود نيامدن مسائل حقوقي از نوشتن نام مسئولين و شخصيت ها تحت هر شرايطي خودداري نمائيد.
4) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.

نظرات برای این مطلب
  • 8 سال پیش - 18:18
    آرزویی هم بود که نگفته باشی؟

    نماینده چن کلاوو؟
کد امنیتی رفرش

عنوان باکس

هیئت سیدالشهدا روستای نظرآقا

گالری تصاویر

درباره ما

نظرآقا سلام

سایتی که در پیش روی شما قرار گرفته(نظرآقا سلام) سایت رسمی نظرآقا(مرکز دهستان زیرراه) است این سایت در شهریور ماه 1391 و با هدف خدمت و اطلاع رسانی به مردم شریف مرکز دهستان زیرراه و انعکاس مشکلات نظرآقا به مسئولین بخش، شهرستان و استان طراحی شده است. و برای چنین هدفی همواره در تلاش هستیم تا خدمات سایت را گسترش دهیم. این امر محقق نمیشود، جز با همت بلند و همکاری صمیمانه شما عزیزان. از سروران دلسوز خواهشمندیم تا در رفع نواقص و بالندگی این جریان و حرکت منت گذارده و مدیران این سایت را یاری رسانند.